MIKOŁAJ LASKOWSKI
composer
Mikołaj Laskowski Kompozytor urodzony w 1988 roku w Gdyni, obecnie mieszkający w Berlinie.
Ukończył z wyróżnieniem Królewskie Konserwatorium w Hadze, w którym studiował pod kierunkiem Yannisa Kyriakides i Petera Adriaansza w latach 2013-2015.
W latach 2009-2014 studiował w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil.
Jego utwory były wykonywane w Polsce, Niemczech, we Włoszech, Finlandii, Danii, Islandii, Holandii, Rosji i w Czechach, m.in. na festiwalach Gaudeamus Muziekweek, Tampere Biennale, Klang Festival, Young Composers Meeting, Nordic Music Days, Ostrava Days, Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova.
Zdobył nagrody w takich konkursach kompozytorskich jak Generace 2012 czy Young Composers Meeting 2013.
W 2014 roku otrzymał Stypendium im. Witolda Lutosławskiego, a w 2015 roku uzyskał rekomendację na 62. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO.
W 2016 roku został nagrodzony Kranichsteiner Stipendienpreis na 48. Internationale Ferienkurse für Neue Musik w Darmstadt.
Uczestniczył w wielu warsztatach i kursach kompozytorskich prowadzonych przez takich kompozytorów jak m. in. Christian Wolff, Pierluigi Billone, Jennifer Walshe, Bernhard Lang, Carola Bauckholt czy Dmitri Kourliandski.
Współpracował z takimi zespołami jak musikfabrik, Ensemble Adapter, Asko|Schönberg, New European Ensemble, Slaagwerk Den Haag, Ives Ensemble, Ostravska Banda, orkest de ereprijs, Kwadrofonik, TWOgether Duo, Kwartludium i in.
Gra na magnetofonach w duecie sultan hagavik.